Jaunimo savanoriška tarnyba

JST logo
JRA logo

Visuomenės ir verslo plėtros institutas 2021 – 2022 metais Alytaus ir Marijampolės apskrityse kartu su partneriais įgyvendina Jaunimo savanoriškos tarnybos programas. 

Jaunimo reikalų agentūros direktoriaus įsakymu 2021 m. sausio 18 d. Nr. 2V-13 (1.4) Alytaus ir Marijampolės apskrityse 2021 – 2022 metais yra finansuojamos 60 jaunimo savanoriškos tarnybos programos per metus.

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia.

Šakių rajono savivaldybėje jaunimo savanoriškos tarnybos programas padeda įgyvendinti Šakių atviras jaunimo centras, o Druskininkų savivaldybėje – asociacija “Padėkime vaikams”.

 

Kilus klausimams dėl Jaunimo savanoriškos tarnybos kreipkitės į Projektų vadovę Aistę Rutkauskienę el. paštu aiste@vvpi.lt.

Projekto partneriai:

Prie Jaunimo savanoriškos tarnybos programų įgyvendinimo ir finansavimo Alytaus ir Marijampolės apskrityse prisideda:

  • Jaunimo reikalų agentūra;
  • Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos;
  • Varėnos rajono savivaldybės administracija;
  • Kalvarijos savivaldybės administracija;
  • Marijampolės savivaldybės administracija;
  • Lazdijų rajono savivaldybės administracija;
  • Alytaus miesto savivaldybės administracija.
Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas