Savanorystė

Savanorystė – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį laisvalaikiu, bet ir geriau pažinti save, ugdyti savo įvairias kompetencijas bei stiprinti pasitikėjimą savimi. Suprasdami tai, mes siekiame plėsti įvairias savanoriškos veiklos galimybės jaunimui bei vietos bendruomenei. 

Šiuo metu koordinuojame jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programas Alytaus ir Marijampolės apskrityse bei įgyvendiname tarptautinės savanoriškos veiklos iniciatyvas pagal Europos solidarumo korpuso programą.

Accordion Content

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia.

Kilus klausimams dėl Jaunimo savanoriškos tarnybos kreipkitės į Projektų vadovę Aistę Rutkauskienę el. paštu aiste@vvpi.lt.

Europos solidarumo korpusas suteikia galimybę 18–30 metų amžiaus jaunimui savanoriauti įvairiose organizacijose, kuriose vykdoma su solidarumu susijusi veikla. Tai galimybė pramokti  užsienio kalbos, įgauti savarankiško gyvenimo patirties, užmegzti naujas pažintis, susirasti draugų, lavinti bendravimo su kitų kultūrų žmonėmis įgūdžius.

Savanoriaujama užsienyje – Europos Sąjungos šalyse ir šalyse Partnerėse.

Savanoriauti galima įvairių sričių projektuose: socialiniuose, kultūros, sporto, aplinkosaugos, žmogaus teisių, t.t. Temų spektras itin platus, tad tinkamą projektą gali atrasti kiekvienas. Savanoriauti galima įvairių sričių projektuose: socialiniuose, kultūros, sporto, aplinkosaugos, žmogaus teisių, t.t. Temų spektras itin platus, tad tinkamą projektą gali atrasti kiekvienas šioje duomenų bazėje.

Savanoriaujama tik tose organizacijose, kurios turi Kokybės ženklą (akreditaciją). Kokybės ženklas garantuoja, kad organizacija yra pajėgi pasirūpinti savanorių apgyvendinimu, veiklomis, integracija ir palaikymu – vadinasi, jūs esate užtikrinti, jog vykstate į saugią ir kokybiškai veikiančią organizaciją.

Savanoriška veikla gali trukti nuo 2 savaičių iki 12 mėnesių – priklausomai nuo pasirinkto projekto. Projekto dalyvis yra pilnai įtraukiamas į kasdieninę organizacijos veiklą – užtikrinamas 30–38 valandų per savaitę užimtumas.

Trumpalaikė savanoriška veikla trunka nuo 2 savaičių iki 2 mėnesių ir dažniausiai yra skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui. Dalyvavus viename trumpalaikiame projekte, ateityje galima dalyvauti viename ilgalaikiame projekte.

Ilgalaikė savanoriška veikla projekte trunka nuo 2 iki 12 mėnesių. Šia galimybe galima pasinaudoti tik vieną kartą.

SVARBU!

Tie, kurie savanoriauja Europos solidarumo korpuso projekte daugiau nei 3 mėnesius, stodami į Lietuvos aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas gali papildomai įgyti 0,25 konkursinio balo. Daugiau informacijos čia.

Šiuo metu bendradarbiaujame su organizacijomis iš Sakartvelo, Ukrainos, Italijos, Ispanijos, Belgijos, Graikijos, Čekijos, Azerbaidžano, Rusijos bei Portugalijos. Mūsų projektų iniciatyvų pagalba savanorius iš užsienio priima šios įstaigos:

 • Biržų technologijų ir verslo mokymų centras
 • Vilkaviškio “Aušros” gimnazija
 • Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija
 • Biržų krašto muziejus “Sėla”
 • Biržų regioninio parko direkcija
 • Biržų lopšelis-darželis “Drugelis”
 • Marijampolės Sūduvos gimnazija
 • Visuomenės ir verslo plėtros institutas
 • Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
 • Kalvarijos gimnazija
 • Asociacija “Suvalkijos saulytės”
Kilus klausimams dėl tarptautinės savanorystės veiklų ir galimybių kreipkitės į Projektų vadovę Aistę Rutkauskienę el. paštu aiste@vvpi.lt.

Savanorystė 360º – tai iniciatyva, kurios pagalba nacionaliniu mastu jaunimas, ekonomiškai aktyvūs Lietuvos gyventojai bei senjorai bus kviečiami įvairiomis vaizdo klipų formomis ir radijo laidomis susipažinti su bendruomeninės ir savanoriškos veiklos geraisiais pavyzdžiais, šių veiklų teikiamomis galimybėmis, kuriamu socialiniu pokyčiu, suvokimu, kad tokios veiklos yra įdomios, lavinančios kūrybiškumą, padedančios užmegzti naujas pažintis bei skatinančios gyventojus būti aktyvesniais visuomeninėje ir pilietinėje veikloje.

Pagrindinės projekto veiklos:
1. 15 vaizdo klipų apie bendruomeninę ir savanorišką veiklą sukūrimas.
2. Sukurtų vaizdo klipų platinimas internete ir socialiniuose tinkluose Youtube, Facebook ir Instagram nacionaliniu mastu.
3. Radijo reportažo iki 15 sekundžių trukmės kūrimas ir transliavimas dviejose nacionalinio lygmens radijo stotyse.

Savanorių mentoriai

Vasarė Kapsevičiūtė
Evelina Barkauskaitė
Aistė Macijauskaitė
Edgaras Jančiukas
Alma Stučkienė
Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas