Regioninis RJOTA susitikimas Panevėžyje

Regioninis RJOTA susitikimas Panevėžyje

RJOTA, VVPI, visuomenės ir verslo plėtros institutas, PAS, Panevėžio apskritasis stalas, jaunimas, Panevėžys, Panevėžio jaunimas

Balandžio 25 dieną, gausiai susirinkus aktyviai vietos jaunimo bendruomenei bei Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ atstovams įvyko jau trečiasis „RJOTA“ projekto regioninis forumas.

                      Nuo ankstyvo ryto su kavos puodeliais rankose Panevėžio aktyviausias jaunimas pradėjo veiklą spręsdami viktorinas apie vietos savivaldą, jos funkcijas bei jaunimo galimybes prisidėti prie įvairių sprendimų įgyvendinimų. Net ir sąlyginai nedideliame mieste gyvenantys, bet kai kurie vieni kitų nepažįstantys žmonės turėjo komandomis atlikinėti užduotis, kurios reikalavo ne tik strateginio mąstymo, bet ir lyderystės prisiėmimo su visomis iš to išplaukiančiomis atsakomybės prisiėmimo funkcijomis. Komandų lyderius keitė kiti prisiimantys šią naštą, o viktorinas kitos iš pažiūros paprastos, bet ne ką lengvesnės užduotys. Šių viktorinų metu išbandė ne vieną neformaliojo ugdymo metodą, kurio pagalba išdiskutavo ko trūksta jaunimui Panevėžyje ir kaip tą situaciją pats jaunas žmogus gali pakeisti ar bent jau įtakoti šiam procesui. Pajuto kantrybės, tikėjimo savo jėgomis ir užsispyrimo svarbą sprendžiant užduotis.

                      Džiugino tai, kad net pasibaigus forumui daugelis dar ilgokai diskutavo ir nesiruošė skirstytis. Jautėsi, kad Panevėžio jaunimui tikrai yra svarbu kaip atrodo, kaip valdomas ar kokie sprendimai bus priimami ateityje jų mieste ir kaip tai įtakos jų gyvenimo aplinką bei kokybę, kad jiems patiems norisi dalyvauti priimant šiuos sprendimus.

                      Šis projektas “Regioninių jaunimo organizacijų tarybų apskritalizacija”, kitaip „RJOTA“, vyksta 6 partnerių miestuose ir yra Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo projekto viena iš veiklų, kurios metu kuriama konkrečius pasiūlymus jaunimo pokyčiams savivaldybėse, gilinamasi į jaunimo politiką bei jos svarbą visuomeniniame gyvenime.

Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas