Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva „Žvelk giliau“

VVPI
zvelk_giliau_logo_pilnas_juodas
Lietuvos_SAM_logo.svg
Higienos institutas logo

Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva – augantis žmonių judėjimas, kuris siekia keisti požiūrį į psichikos sveikatos problemas ir į tai, ką galime daryti su jomis susidūrę. Svarbu didinti visuomenės žinias, keisti nuostatas, susijusias su psichikos sveikata, pakviesti skirti laiko savo ir kitų psichikos sveikatai, skatinti tolerantišką elgesį. 

Projekto tikslas – įgalinti asmenis, patyrusius arba patiriančius psichikos sveikatos sunkumų ar susidūrusius su artimųjų psichikos sveikatos sunkumais, tapti psichikos sveikatos ambasadoriais savo bendruomenėse ir dalytis savo patirtimi mažinant stigmą visuomenėje.

Tikslinė projekto grupė jauni (14 – 29m.) asmenys. Paauglystės laikotarpiu jaunas žmogus dažnai dar nesugeba atpažinti, o atpažinus susitvarkyti su padidėjusiu nuovargiu, jautrumu, nemiga, socialiniu nerimu ar kitais psichologiniais sunkumais. Dažnas jaunas žmogus išgyvena tapatumo pokyčius, kurių metu gali tapti sunku priimti save ir savo emocinę būseną, vis dar dažnai stigmatizuojamas kreipimasis pagalbos. Dėl šių priežasčių didėja rizika, jog užaugus šis paauglys turės neigiamą, stigmatizuojamą, apipintą mitais psichikos sveikatos sunkumų patirtį. Jaunieji suaugusieji dažnai išgyvena daug pokyčių, kurie gali paskatinti vienišumo, nevilties jausmą, gali padidėti emocinis nuovargis. Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis (2019), neretai žmonėms, sergantiems psichikos ligomis, yra klijuojamos žeminančios etiketės, kvestionuojamas jų patikimumas, gebėjimai, kas gali apsunkinti jauno žmogaus, išgyvenančio emocinius sunkumus galimybes kokybiškai integruotis į studijų ar darbo procesus. Šios iniciatyvos metu griaunami visuomenėje nusistovėję mitai.

Numatomos projekto veiklos: atviri klausimų, atsakymų vakarai, dalyvavimas jaunimo stovyklose, diskusijų formato veiklų vykdymas ugdymo įstaigose, kurių metu psichikos sveikatos ambasadoriai dalinsis savo patirtimi psichikos sveikatos sunkumų tema.

 

Projekto finansavimo suma: 20 100 Eur.

 

Projektas yra finansuojamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iš valstybės biudžeto lėšų.

Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas