Projektas “Mūsų saulytės”

Projektas “Mūsų saulytės”

Apie projektą: šiuo metu Marijampolėje Dauno sindromą turintiems vaikams nėra sudarytos galimybės dalyvauti įvairiose sociokultūrinėse veiklose vietos bendruomenėje, didžioji dalis šeimų, turinčių vaikus su Dauno sindromu, tokiomis veiklomis rūpinasi savarankiškai, dažnu atveju vyksta į didesnius miestus, kuriuose yra pritaikyta infrastruktūra ir yra išplėtotos paslaugos sociokultūrinių veiklų organizavimui. Projekto metu apie 40-čiai vaikų su negalia, iš kurių didžioji dauguma turi Dauno sindromą, ir jų šeimos nariams (apie 110 asmenų) bus sukurta nauja erdvė Marijampolėje – vaikų su negalia dienos centras.

Projekto tikslas: projektu “Mūsų saulytės” yra siekiama padidinti vaikų su negalia ir jų šeimos narių integraciją į visuomenę Marijampolėje per dienos centro plėtrą bei sociokultūrinių veiklų organizavimą. Taip pat bus gyventojų savanoriškos veiklos vaikų su negalia dienos centre skatinimas, savanorystės atlikimo organizavimas ir savanorių apmokymai dirbti vaikų su negalia dienos centre. Dienos centre bus vykdomos įvairios tikslinei grupei pritaikytos sociokultūrinės veiklos, padedančios integruotis į visuomenę, įtraukiant projekto metu specialius mokymo kursus išklausiusius savanorius.

Projekto veiklos: projektu metu bus organizuojamos įvairios sociokultūrinės veiklos vaikams su negalia bei jų šeimos nariams.

  • Bendravimo įgūdžių lavinimo užsiėmimai kartu su logopedu.
  • Meniniai ir kūrybiniai užsiėmimai.
  • Apsilankymas žirgyne su integruota žirgų terapija.
  • Sveikatingumo mankštos su kineziterapeutu.

Vaikams, turintiems Dauno sindromą sveikatingumo mankštos su kineziterapija gali padėti išvengti veiksnių, kurie formuoja blogus kompensacinius judėjimo modelius. Komunikacijos lavinimo, meniniai – kūrybiniai bei sveikatingumo mankštų užsiėmimai bus organizuojami asociacijos “Suvalkijos saulytės” patalpose. Suorganizuotos įvairios sociokultūrinės veiklos leis tikslinės grupės atstovams įvairiapusiškai integruotis į į visuomenę, kaip tai yra numatyta Marijampolės miesto vietos plėtros strategijoje, o tuo pačiu leis sumažinti tikslinės grupės esamą socialinę atskirtį.

Projekto metu įsigyta įranga: projektorius, 3 sėdmaišiai, supynės su laikikliu lubose, čiužinys fizinei veiklai ant grindų, sensorinio kambario įranga, nešiojamasis kompiuteris, nespalvotas lazerinis spausdintuvas, bluetooth tipo garso kolonėlė, 20 kėdžių, 10, pufų, 10 stalų, 3 lentynos, 4 stalčių blokai, balta rašomoji lenta, 2 pastatomieji šviestuvai, kamštinė lenta mediniu rėmu.

Projekto partneriai:

  • Asociacija „Suvalkijos saulytės”
  • Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas”
  • Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas

Projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos socialinio fondų lėšomis.

Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas