2022 metais sukūrėme ir išleidome metodinį įrankį darbui su jaunimu kritinio mąstymo ir medijų raštingumo ugdymui “AterLife”.
Šio įrankio pagalba su jaunimu dirbantys asmenys gali pradėti taikyti savo kasdienėje praktikoje užsiėmimus, kurių pagalba ugdys jaunų žmonių kritinio mąstymo ir medijų raštingumo kompetencijas. Metodinio įrankio apimtis yra 50 klausimų, situacijų, susijųsių su medijų raštingumu ir kritinio mąstymu realiose gyvenimo situacijose.
Metodiniame įrankyje ir aprašyme sudėta informacija, apie tai, kas yra jaunimo kritinis mąstymas ir medijų raštingumas, kokius metodus galima naudoti, siekiant ugdyti jaunų žmonių kompetencijas šioje srityje, kaip užduoti teisingus klausimus jauniems žmonėms, susijusius su kritiniu mąstymu.
Taip pat metodiniame įrankyje trumpai aptariami su medijų raštingumu susiję negatyvūs aspektai, su kuriais jauni žmonės virtualiai susiduria kiekvieną dieną: rinkimų manipuliacija, skaitmeninės patyčios, propaganda, melagienos, kūno gėdijimas, ekstremizmas, seksizmas, konspiracijos teorijos, neapykantos kalba, radikalizacija ir kita realybės ir tiesos neatitinkanti informacija.
Metodinį įrankį galite parsisiųsti ČIA.