Apie projektą:
Projekto tikslas – gerinti pirminės psichikos sveikatos pagalbos teikimą 14-19 metų jaunimui neformaliojo ugdymo(si) srityje.
Šis projektas skirtas dviem pagrindinėms tikslinėms grupėms:
- Tiesioginė tikslinė grupė – su jaunimu dirbantys specialistai Marijampolės mieste, įskaitant neformaliojo švietimo teikėjus, jaunimo savanorių mentorius ir kitus jaunimo ugdymo specialistus. Planuojama į šią grupę įtraukti 10 dalyvių. Šios grupės pagrindiniai poreikiai – įgyti papildomų žinių ir praktinių įgūdžių psichikos sveikatos stiprinimo srityje, kad jie galėtų teikti pirminę psichikos sveikatos pagalbą jaunimui ir vesti praktinius užsiėmimus su metodinėmis priemonėmis. Veiklos, kuriose jie dalyvaus, apims mokymus, kurių metu specialistai susipažins su įvairiomis metodinėmis priemonėmis ir išmoks jas taikyti.
- Netiesioginė tikslinė grupė – 14-19 metų amžiaus jaunimas, kuriems apmokyti specialistai teiks psichikos sveikatos stiprinimo paslaugas. Numatoma, kad per tris mėnesius po projekto užbaigimo paslaugos bus suteiktos ne mažiau kaip 100 jaunuolių. Ši grupė turi poreikį gerinti savo psichikos sveikatą, gauti emocinę paramą ir rasti būdų efektyviau valdyti stresą bei emocijas. Specialistų vedami užsiėmimai padės šiai grupei jaustis saugiau dalintis savo sunkumais ir gerinti emocinę būklę per neformaliojo ugdymo veiklas, naudojant specializuotas priemones, pvz., klausimų korteles, „Dixit“ kortas, „Points of You“ ir kt.
Veiklos:
- Metodinių priemonių įsigijimas, kurios padės specialistams vesti užsiėmimus.
- Mokymai specialistams, kaip efektyviai naudoti šias priemones psichikos sveikatos stiprinimo veiklose.
Pasiekti rezultatai:
2024 m. gruodžio 5 d. Savanorystės forumo metu ir gruodžio 7 d. vykusių atskirų jaunimo savanorių mentorių mokymų metu buvo pasiekti reikšmingi rezultatai:
- Specialistų mokymai ir metodinių priemonių įgyvendinimas:
- Iš viso 10 su jaunimu dirbančių specialistų dalyvavo mokymuose, kurių metu buvo supažindinti su metodinėmis priemonėmis („Dixit“ kortomis, „Points of You“ įrankiais ir kt.). Specialistai įgijo žinių ir praktinių įgūdžių, kaip efektyviai naudoti šias priemones, siekiant stiprinti jaunimo psichikos sveikatą neformaliojo ugdymo aplinkoje.
- Visi mokymų dalyviai gavo metodines priemones, kurias gali naudoti tiesioginiame darbe su jaunimu.
- Specialistų kompetencijų stiprinimas:
- Mokymų metu specialistai gilino savo žinias apie psichikos sveikatos stiprinimą, įgijo naujų būdų, kaip kurti pasitikėjimo kupiną aplinką, kurioje jaunuoliai galėtų laisviau dalintis emociniais sunkumais.
- Dalyviai įvertino mokymus kaip labai praktinius ir tinkamus jų kasdieniam darbui.
- Poveikis jaunimui:
- Po mokymų specialistai pradėjo taikyti įgytas žinias, vesdami užsiėmimus jaunimui. Per tris mėnesius po projekto užbaigimo tikimasi, kad apie 100 jaunuolių dalyvaus veiklose, kuriose naudojamos metodinės priemonės.
- Šios veiklos prisidės prie jaunimo emocinės gerovės stiprinimo, skatins juos efektyviau tvarkytis su stresu, emociniais iššūkiais bei mažins psichikos sveikatos stigmas.
- Bendruomenės sąmoningumo didinimas:
- Viešinant mokymus ir jų rezultatus per socialinius tinklus bei bendruomenės renginius, buvo paskatintas platesnis supratimas apie psichikos sveikatos svarbą.
- Projekto veiklos sukūrė precedentą tęstinei paramai jaunimui ir įkvėpė kitus specialistus ieškoti inovatyvių darbo metodų.
Rezultatai bendruomenei ir organizacijai:
- Mokymuose dalyvavę specialistai dabar gali veiksmingai teikti pirminę psichikos sveikatos pagalbą jaunimui.
- Projektas sustiprino Visuomenės ir verslo plėtros instituto pozicijas kaip patikimos organizacijos, dirbančios jaunimo psichikos sveikatos srityje, ir atvėrė galimybes tolesniems projektams.
Šis projektas ne tik pasiekė savo pirminius tikslus, bet ir sukūrė tvirtą pagrindą ilgalaikiam poveikiui tiek specialistams, tiek jaunimui.
Projekto finansavimo suma: 1977 Eur.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2024 m. lapkričio 14 d. – gruodžio 18 d.
Projektui valstybės biudžeto lėšų finansavimą skyrė Marijampolės savivaldybės administracija ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.