Jaunimo apskritalizacija Klaipėdoje

Jaunimo apskritalizacija Klaipėdoje

Gegužės 11 dieną, kol visi ruošėsi sekmadienio balsavimui, Klaipėdoje gausiai susirinkus aktyviai vietos jaunimo bendruomenei bei Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ atstovams įvyko jau ketvirtasis „RJOTA“ projekto regioninis susitikimas.

                      Nuo ankstyvo ryto Klaipėdos aktyviausias jaunimas pradėjo veiklą spręsdami viktorinas apie vietos savivaldą, jos funkcijas bei jaunimo galimybes prisidėti prie įvairių sprendimų įgyvendinimų. Besidžiaugdami atrodo paprastomis, bet kartu turinčias gilią prasmę užduotis turėjo dirbti komandomis, kurios reikalavo ne tik strateginio mąstymo, bet ir lyderystės prisiėmimo su visomis iš to išplaukiančiomis atsakomybės prisiėmimo funkcijomis. Komandų lyderius keitė kiti prisiimantys šią naštą, o vienas viktorinas kitos ne ką lengvesnės užduotys. Šių viktorinų metu išbandė ne vieną neformaliojo ugdymo metodą, kurio pagalba išdiskutavo ko trūksta jaunimui Klaipėdoje ir kaip tą situaciją pats jaunas žmogus gali pakeisti ar bent jau įtakoti šiam procesui, kur kreiptis vienu ar kitu visuomeniniu klausimu ir ką daryti kad būtum išgirstas. Pajuto kantrybės, tikėjimo savo jėgomis ir užsispyrimo svarbą sprendžiant užduotis.

                      Džiugino tai, kad kiekvieną užduotį visi atlikinėjo net ir ilgiau nei buvo suplanuota stengdamiesi ją atlikti iki galo ir išdiskutuodami galutinį rezultatą. Net besibaigiant susitikimui daugelis dar ilgokai diskutavo ir nesiruošė skirstytis. Jautėsi, kad Klaipėdos jaunimui tikrai yra svarbu kaip atrodo, kaip valdomas ar kokie sprendimai yra ir bus priimami ateityje jų mieste ir kaip tai įtakos jų gyvenimo aplinką bei kokybę. Parodė, kad jiems rūpi ir labai norisi dalyvauti šiame procese.

                      Šis projektas “Regioninių jaunimo organizacijų tarybų apskritalizacija”, kitaip „RJOTA“, vyksta 6 partnerių miestuose ir yra Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo projekto viena iš veiklų, kurios metu kuriama konkrečius pasiūlymus jaunimo pokyčiams savivaldybėse, gilinamasi į jaunimo politiką bei jos svarbą visuomeniniame gyvenime.

Renginio nuotraukų autorius Dainius Čėpla

Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas