Regioninis susitikimas Jonavoje

Regioninis susitikimas Jonavoje

rjota, jonas, susitikimas, jaunimas, forumas

                     Sekmadienį, kovo 24 dieną, gausiai susirinkus aktyviai vietos jaunimo bendruomenei įvyko jau antrasis „RJOTA“ projekto regioninis forumas. Šį kartą forumas vyko Jonavoje.

                      Nuo ankstyvo ryto su kavos puodeliais rankose Jonavos aktyviausias jaunimas pradėjo veiklą spręsdami viktorinas apie vietos savivaldą, jos funkcijas bei jaunimo galimybes prisidėti prie įvairių sprendimų įgyvendinimų. Net ir sąlyginai nedideliame mieste gyvenantys, bet kai kurie vieni kitų nepažįstantys žmonės turėjo komandomis atlikinėti užduotis, kurios reikalavo ne tik strateginio mąstymo, bet ir lyderystės prisiėmimo su visomis iš to išplaukiančiomis atsakomybės prisiėmimo funkcijomis. Komandų lyderius keitė kiti prisiimantys šią naštą, o viktorinas kitos iš pažiūros paprastos, bet ne ką lengvesnės užduotys. Šių viktorinų metu išbandė ne vieną neformaliojo ugdymo metodą, kurio pagalba išdiskutavo ko trūksta jaunimui Jonavoje ir kaip tą situaciją pats jaunas žmogus gali pakeisti ar bent jau įtakoti šiam procesui. Pajuto kantrybės, tikėjimo savo jėgomis ir užsispyrimo svarbą sprendžiant užduotis.

                      Džiugino tai, kad net pasibaigus forumui daugelis dar ilgokai diskutavo ir nesiruošė skirstytis, nors jau buvo sekmadienio vakaras ir kaip pripažino daugelis dalyvių, kad sunkiausia jo dalis buvo sekmadienį ryte taip anksti atsikelti. Jautėsi, kad Jonavos jaunimui tikrai yra svarbu kaip atrodo, kaip valdomas ar kokie sprendimai bus priimami ateityje jų mieste ir kaip tai įtakos jų gyvenimo aplinką bei kokybę, kad jiems patiems norisi dalyvauti priimant šiuos sprendimus.

                      Šis projektas “Regioninių jaunimo organizacijų tarybų apskritalizacija”, kitaip „RJOTA“, vyksta 6 partnerių miestuose ir yra Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo projekto viena iš veiklų, kurios metu kuriama konkrečius pasiūlymus jaunimo pokyčiams savivaldybėse, gilinamasi į jaunimo politiką bei jos svarbą visuomeniniame gyvenime.

rjota, susitikimas, jaunimas, forumas
rjota, jaunimas, susitikimas, vvpi, Jonava, forumas
Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas