Kartu mes jėga

LT_Co-fundedbytheEU_RGB_POS
VVPI

Visuomenės ir verslo plėtros institutas globoja neformaliai veikiančią ukrainiečių bendruomenę Marijampolėje ir padeda jiems įgyvendinti solidarumo projektą “Kartu mes jėga”, kuris yra bendrai finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis pagal Europos solidarumo korpuso programą. 

 

Įgyvendinant šį projektą yra siekiama kurti tvirtą ir įtraukiančią ukrainiečių bendruomenę Marijampolėje, kurioje būtų skatinama kultūrinių mainų ir tarpusavio pagalbos dvasia. Pagrindinaii projekto uždaviniai yra:

1. Ukrainiečių integracija. Padėti ukrainiečiams, atvykusiems į Marijampolę dėl karo veiksmų savo šalyje, integruotis į vietos bendruomenę. Tai apima emocinės, socialinės ir kultūrinės paramos teikimą, taip pat praktinės pagalbos organizavimą, pvz. emocinė parama, informavimą apie teises ir galimybes.

2. Kultūriniai mainai ir kultūrinio sąmoningumo didinimas. Skatinti tarpkultūrinį dialogą ir supratimą tarp Marijampolės gyventojų ir ukrainiečių bendruomenės. Organizuoti bendrus kultūrinius renginius, šventes ir edukacines veiklas, kurios leistų abiem bendruomenėms geriau pažinti ir įvertinti viena kitos kultūras.

3. Aktyvus jaunimo ir bendruomenės įtraukimas. Skatinti vietos jaunimą ir bendruomenę aktyviai dalyvauti projekto veiklose, stiprinant pilietiškumą ir savanorišką įsitraukimą. Tai apima bendruomenės klubo veiklų organizavimą, kūrybines dirbtuves, sporto ir laisvalaikio renginius.

4. Psichologinės ir emocinės gerovės skatinimas. Teikti psichologinę paramą ir organizuoti veiklas, kurios padėtų mažinti stresą, nerimą ir skatintų emocinę gerovę tiek ukrainiečių, tiek Marijampolės bendruomenės nariams.

5. Socialinės atskirties mažinimas. Mažinti socialinę atskirtį tarp ukrainiečių ir vietos gyventojų, skatinti bendradarbiavimą, solidarumą ir abipusį pagarbą. Organizuoti bendras veiklas, kurios padėtų ukrainiečiams jaustis priimtiems ir vertingais Marijampolės bendruomenės nariais.

6. Tvarumo ir aplinkosaugos principų įgyvendinimas: Integravimas tvarumo ir aplinkosaugos principų į projekto veiklas, skatinti ekologinį sąmoningumą ir tvaraus gyvenimo būdo praktikas tiek projekto dalyvių, tiek bendruomenės tarpe.

Siekdami šių tikslų, mes planuojame įgyvendinti įvairias veiklas, kurios apimtų ne tik bendruomenės susibūrimus ir šventes, bet ir edukacines programas, psichologinės paramos sesijas, kūrybines dirbtuves ir aktyvaus laisvalaikio renginius. Mūsų tikslas – sukurti atvirą, įtraukiančią ir solidarią bendruomenę, kurioje kiekvienas narys jaustųsi svarbus, priimtas ir saugus.

 

Mūsų inicijuotas Bendruomenės klubas bus universali erdvė įvairiems renginiams, skirtiems visoms amžiaus grupėms, siekiant išsaugoti kultūrinius ryšius, skatinti tarpusavio bendravimą ir integraciją į vietos bendruomenę. Planuojamos veiklos, tokios kaip kūrybinės dirbtuvės, bendri renginiai, kultūrinės šventės, ir edukacinės programos, padės bendruomenės nariams ne tik išlaikyti ryšį su savo kultūra, bet ir geriau suprasti ir įsitraukti į Lietuvos kultūrinį gyvenimą. Tai leis jiems jaustis svarbiais, priimtais ir integruotais į Marijampolės bendruomenę.

Apsilankymai Lietuvos muziejuose ir dalyvavimas etnokultūrinėse edukacijose bus skirti gilinti žinias apie Lietuvos ir Ukrainos kultūrų panašumus bei skirtumus, skatinant tarpkultūrinį dialogą ir supratimą. Šios veiklos ne tik padės geriau pažinti Lietuvos kultūrinį kontekstą, bet ir skatins aktyvų bendruomenės narių dalyvavimą, stiprindamas jų ryšius ir bendradarbiavimą.

Mūsų projektas neformalios ukrainiečių bendruomenės Marijampolėje narius įtrauks į įvairias kultūrines ir švietimo veiklas, skatindamas bendrystę, kūrybiškumą ir socialinę integraciją. Etnokultūrinės edukacijos ir bendros kūrybinės dirbtuvės ne tik sustiprins bendruomenės narių tarpusavio ryšius, bet ir padės jiems jaustis įtrauktiems ir vertingais Marijampolės bendruomenės dalimi, kartu skatindami kultūrinį sąmoningumą ir tarpkultūrinį supratimą.

Mes tikimės, kad mūsų projektas sukurs tvirtą ir įtraukiančią ukrainiečių bendruomenę Marijampolėje, kuri bus atvira kultūriniams mainams ir tarpusavio pagalbai. Projektas skatins ukrainiečių integraciją į vietos bendruomenę, padės jiems išlaikyti ryšį su savo kultūra, tradicijomis ir kalba, taip pat suteiks galimybes susitikti, bendrauti ir dalintis bendraisiais interesais su Marijampolės gyventojais. Tai leis abiem bendruomenėms geriau pažinti ir įvertinti viena kitos kultūras, skatins tarpkultūrinį dialogą, supratimą ir bendradarbiavimą.

Tikimės, kad projektas padės sumažinti socialinę atskirtį tarp ukrainiečių ir vietos gyventojų, skatindamas bendradarbiavimą, solidarumą ir abipusį pagarbą. Organizuojant bendras veiklas, kurios padės ukrainiečiams jaustis priimtiems ir vertingais Marijampolės bendruomenės nariais, bus sukurta palanki atmosfera aktyviam jaunimo ir bendruomenės įsitraukimui į pilietines veiklas. Tai stiprins pilietiškumą ir savanorišką įsitraukimą, skatindamas bendruomenės narius aktyviai dalyvauti viešajame gyvenime ir prisidėti prie bendruomenės stiprinimo.

 

Projekto trukmė yra 12 mėnesių nuo 2024 m. rugsėjo 16 d. iki 2025 m. rugsėjo 15 d. 

Projekto numeris: 2024-1-LT02-ESC30-SOL-000238572.

Projekto finansavimo suma: 9204 Eur.

 

 

 

Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas