Jaunimo apskritalizacija Zarasuose

Jaunimo apskritalizacija Zarasuose

VVPI, visuomenės ir verslo plėtros institutas, Zarasai, Zarasų jaunimas, ZRJVOS, mokymai jaunimui, jaunimo mokymai, aktyvus jaunimas, gera mokytis

Įsibėgėjus rudeniui, kai medžiai nusidažė įvairiomis spalvomis, o rytais dažnai jau žolę puošia šerkšnas, šį savaitgalį Zarasų rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritas Stalas“ nariai bei Zarasų krašto jaunimas rinkosi į VšĮ „Visuomenės ir verslo plėtros instituto“ organizuojamus mokymus. Tai buvo jau antri šiais metais Zarasuose organizuojami mokymai jaunimui. Nors mokiniams ir studentams vis mažiau lieka laiko laisvalaikiui, bet net ir savaitgaliais jie nenori likti be papildomų žinių ir naujų veiklų. Taip nutiko ir šį.

                      Tik susirinkus nuo pat ankstyvo ryto jautėsi šilta ir jauki atmosfera, gera pozityvi nuotaika. Visi dalyviai palaipsniui aktyviai įsitraukė į dalyvavimą veiklose. Nors susirinkusieji savo kasdienėje visuomeninėje veikloje dažniausiai susiduria su vyriausybinėmis bei nevyriausybinėmis (NVO) organizacijomis arba atstovauja kažkurią iš jų, bet jiems buvo įdomu ne tik kaip veikia bendruomenės, ką duoda mums, bet ir ką kiekvienas jaunas žmogus gali įnešti pats. Taip pat susirinkusiam jaunimui buvo ypač aktualu daugiau sužinoti apie komunikacijos svarbą mūsų šiandieniniame skaitmeniniame pasaulyje, sužinoti visus viešinimo būdus, kaip sudaryti viešinimo planą bei jį įgyvendinti. Pradėjus nagrinėti kiekvieną naują temą atsakymus vis reikėjo pagrįsti praktinėmis užduotimis, kur iškildavo dar daugiau diskusijų bei atsiskleisdavo kompromisų ieškojimo menas. Buvo ir tokių užduočių, kurios „peržengė“ besimokančiųjų erdvės ribas ir į procesą buvo įtraukti nemažai Zarasų krašto žmonių, nes norit pagrįsti savo atsakymų pasirinkimą reikėjo remtis telefono skambučiais surinktos apklausos duomenimis.

mokymai, vvpi, visuomenės ir verslo plėtros institutas, Zarasai, ZRJVOS, jaunimas, mokymai jaunimui, jaunimo mokymai

                      Ne tik organizatoriai džiaugėsi susirinkusių jaunų žmonių aktyvumu bei noru tobulėti, bet ir patys dalyviai mokymų kokybe bei gautomis žiniomis. „Man šie pagal „RJOTA“ projektą organizuoti mokymai buvo kažkas tikrai nuostabaus. Pradėjau suprasti kaip iš tikro turi veikti bendruomeninė jaunimo organizacija, įsigilinau kaip kartu su savo komanda organizuoti, viešinti bei įsivertinti organizuojamus renginius. Tokie mokymai yra tikrai labai naudingi, kadangi gauname naujų idėjų bei esame skatinami daugiau veikti. Taip pat mokymai buvo labai smagūs bei įsimintini, lengvai suprantami, o jei ir ko nesupratau, galėjau drąsiai klausti, nes su lektoriais bendravome lyg su draugais“, jau besibaigiant mokymams paatviravo viena iš dalyvių Ugnė Tokariovaitė, Zarasų rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ savanorė.

                      Išsiskirstyti tikrai buvo be galo sunku, nes daugelis dalyvių bei lektoriai per 2 dienas tapo gerais draugais, o besiskirstančiųjų dalyvių šurmulys, nors ir pasibaigus laikui, vis dar aidėjo kultūros centro erdvėse.

 

Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas