Erasmus+ akreditacija jaunimo srityje: 2022

LT_Co-fundedbytheEU_RGB_POS
VVPI logotipas su tekstu

Suteikta akreditacija Visuomenės ir verslo plėtros institutui patvirtina, jog įstaiga atitinka Europos Komisijos keliamus standartus, yra pajėgi organizuoti kokybiškas mobilumo mokymosi tikslais veiklas jauniems žmonėms. Akreditacios pagalba Visuomenės ir verslo plėtros instituto teikiamos projektų paraiškos pagal Erasmus+ programą gali būti įvertinamos ir finansuojamos supaprastinta tvarka.

Visuomenės ir verslo plėtros institutui suteiktos akreditacijos Erasmus+ jaunimo srityje numeris: 2020-1-LT02-KA150-YOU-007380.

2022 metais finansuojamas projektas:

Remiantis šia akreditacija Visuomenės ir verslo plėtros institutas įgyvendino 24 mėnesių trukmės projektą (Nr. 2022-1-LT02-KA151-YOU-000067231) pradedant 2022-06-01 ir baigiant 2024-05-31.

Pagal šį projektą įgyvendintos veiklos:

  1. Jaunimo mainai (trukmė: 7 dienos; dalyvių skaičius: 35; dalyvaujančių valstybių skaičius: 5);
  2. Profesinio tobulėjimo veikla jaunimo darbuotojams (trukmė 5 dienos; dalyvių skaičius: 25);
  3. Profesinio tobulėjimo veikla jaunimo darbuotojams (trukmė 5 dienos; dalyvių skaičius: 25);
  4. Sistemos kūrimo ir informavimo veikla – nacionalinė žmogaus teisių, lyčių lygybės ir lytiškumo ugdymo konferencija su jaunimu dirbantiems asmenims ir sprendimų priėmėjams jaunimo srityje.
  5. Profesinio tobulėjimo veikla jaunimo darbuotojams (trukmė 4 dienos; dalyvių skaičius: 12);

Projekto įgyvendinimui skiriama finansavimo suma: 82 375 Eur.

Įgyvendintos veiklos:

1. Tarptautiniai mokymo kursai “Shaking Things Up!”

2023 metų kovo 21-25 dienomis Birštone, viešbutyje „Royal Spa Residence“, vyko tarptautiniai mokymai „Shaking Things Up“, skirti su jaunimu dirbantiems asmenims. Šiuose mokymuose dalyvavo 25 dalyviai iš šešių šalių: Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos ir Rumunijos. Dalyviai buvo įvairių jaunimo organizacijų atstovai, socialiniai darbuotojai, pedagogai ir kiti su jaunimu dirbantys specialistai.

Mokymų tikslas buvo gilinti dalyvių žinias ir supratimą apie žmogaus teises ir lyčių lygybę, skatinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei dalintis gerąja praktika dirbant su jaunimu. Mokymuose buvo nagrinėjamos tokios temos kaip:

– Žmogaus teisių pagrindai ir jų reikšmė kasdieniame gyvenime.
– Lyčių lygybės svarba ir iššūkiai jaunimo darbe.
– Tarpkultūrinio dialogo skatinimas ir stereotipų mažinimas.
– Praktiniai metodai ir priemonės, skatinančios lyčių lygybę jaunimo grupėse.

2. Tarptautiniai mokymo kursai “Meant to be”

2023 metų balandžio 18-23 dienomis Birštone, viešbutyje „Royal Spa Residence“, vyko tarptautiniai mokymai „Meant to Be“, skirti su jaunimu dirbantiems asmenims. Šiuose mokymuose dalyvavo 25 dalyviai iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Portugalijos ir Rumunijos. Mokymų vedėjai buvo patyrę lektoriai Vladas Polevičius ir Aistė Rutkauskienė.

Mokymų tikslas buvo gilinti dalyvių žinias ir įgūdžius darbo su savanoriais ir mentorystės srityse. Mokymai buvo orientuoti į praktinių žinių suteikimą apie savanorių motyvavimą, jų užduočių formulavimą, mentorystės principus bei gerosios patirties dalinimąsi. Mokymuose buvo nagrinėjamos tokios temos kaip:

– Savanorių darbo organizavimas ir valdymas.
– Mentorystės pagrindai ir efektyvios praktikos.
– Savanorių ir mentorių tarpusavio bendravimas ir bendradarbiavimas.
– Motyvacija, asmeninis ir profesinis tobulėjimas per savanorystę.
– Europos solidarumo korpuso veiklų (ESC) ir YouthPass kompetencijų įsivertinimas.

3. Išankstinio planavimo vizitas jaunimo mainams  “Me, myself & I”

2023 metų gegužės 22-23 dienomis Marijampolėje vyko išankstinio planavimo vizitas, skirtas tarptautiniams jaunimo mainams „Me, Myself and I“. Vizite dalyvavo 8 partnerių organizacijų atstovai ir būsimi dalyviai iš Portugalijos, Ispanijos ir Lenkijos. Pagrindinis vizito tikslas buvo aptarti projekto detales, veiklas ir partnerių atsakomybes, taip pat susipažinti su vieta, kur vyks mainai. 

Išankstinio planavimo vizitas buvo itin sėkmingas ir produktyvus. Dalyviai išreiškė didelį pasitenkinimą organizavimu, programos struktūra ir gautomis žiniomis. Vizito metu pasiektas pagrindinis tikslas – sukurti tvirtą pagrindą būsimam tarptautiniam jaunimo mainų projektui „Me, Myself and I“. Dalyviai grįžo namo pasiruošę sėkmingai įgyvendinti savo užduotis ir prisidėti prie projekto sėkmės.

4. Nacionalinė žmogaus teisių, lyčių lygybės ir lytiškumo ugdymo konferencija “(Ne)patogiai apie žmogaus teises”

2023 metų spalio 26 dieną Marijampolėje, Lietuvos jaunimo sostinėje, vyko nacionalinė žmogaus teisių, lyčių lygybės ir lytiškumo ugdymo konferencija „(Ne)patogiai apie žmogaus teises“. Šioje konferencijoje dalyvavo 82 asmenys, tarp jų sprendimų priėmėjai, su jaunimu dirbantys asmenys, edukatoriai, švietimo pagalbos specialistai bei jaunimo organizacijų atstovai. Renginys buvo organizuotas kartu su partnere organizacija Įvairovės edukacijų namais. Konferencijoje dalyvavo žymūs ekspertai, tokie kaip lytiškumo ugdymo specialistė Lina Januškevičiūtė, mokytojas Antanas Jonušas, Lietuvos moksleivių sąjungos viceprezidentas Emilis Mikulskis ir Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Konferencijos metu dalyviai įgijo vertingų žinių ir įgūdžių įvairiose srityse, ypatingai atkreipiant dėmesį į šiuos aspektus:

1. Dalyviai gilino supratimą apie žmogaus teises ir jų svarbą visuomenėje. Buvo diskutuojama apie aktualias problemas ir iššūkius, su kuriais susiduriama siekiant užtikrinti visų asmenų teises. Ekspertai pateikė įžvalgas ir praktinius patarimus, kaip veiksmingai integruoti žmogaus teisių principus kasdieniame darbe su jaunimu.
2. Konferencijos metu buvo akcentuojama lyčių lygybės svarba ir būtinybė užtikrinti lygias galimybes visiems. Diskusijos ir pristatymai leido dalyviams geriau suprasti lyčių lygybės principus, susipažinti su gerąja praktika ir išmokti, kaip efektyviai spręsti su lyčių nelygybe susijusias problemas savo organizacijose ir bendruomenėse.
3. Dalyviai buvo supažindinti su lytiškumo ugdymo temomis ir metodais, skirtais dirbant su jaunimu. Ši sritis apėmė ne tik biologinius aspektus, bet ir emocinius, socialinius bei kultūrinius lytiškumo aspektus. Lytiškumo ugdymo specialistė Lina Januškevičiūtė pasidalino praktiniais patarimais ir metodikomis, kaip efektyviai kalbėti su jaunimu apie lytiškumą.
4. Dalyviai išmoko atpažinti ir spręsti diskriminacijos atvejus, užtikrinti lygių galimybių principus teikiant paslaugas jaunimui. Buvo pristatyti konkretūs pavyzdžiai ir priemonės, padedančios kovoti su diskriminacija ir skatinti įtrauktį.
5. Konferencija skatino atviras diskusijas apie nepatogias temas, siekiant mažinti stigmą ir skatinti supratimą. Dalyviai turėjo galimybę išsakyti savo nuomones, dalintis patirtimi ir kartu ieškoti sprendimų.

Nacionalinė konferencija „(Ne)patogiai apie žmogaus teises“ suteikė dalyviams ne tik žinių ir įgūdžių, bet ir galimybę aktyviai prisidėti prie visuomenės supratimo apie žmogaus teises gerinimo, skatinti lyčių lygybę ir lytiškumo ugdymą.

6. Gerosios darbo su jaunimu patirties vizitas Andalūzijoje, Ispanijoje

2024 metų kovo 19-22 dienomis dvylika su jaunimu dirbančių asmenų iš Lietuvos dalyvavo gerosios patirties vizite Andalūzijoje, Ispanijoje. Vizito tikslas buvo aplankyti įvairias jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas, valdžios institucijas, bei susipažinti su iniciatyvomis, organizuojamomis geografiškai atokesniuose miesteliuose ir vietovėse. Vizitą organizavo Andalūzijos regione veikiantis partneris „Amigos de Europa“.

Vizito metu dalyviai gilino savo žinias ir įgūdžius įvairiose srityse, ypatingai atkreipiant dėmesį į šiuos aspektus:

1. Regioninė jaunimo politika. Dalyviai sužinojo apie Andalūzijos jaunimo politiką ir strategijas, lankydamiesi Andalūzijos jaunimo institute Córdoboje. Šis institutas yra atsakingas už jaunimo politikos įgyvendinimą visame regione, todėl dalyviai turėjo galimybę susipažinti su regiono jaunimo programomis ir politikos formavimu.
2. Paslaugų jaunimui teikimas vietos lygmeniu. La Rinconadoje dalyviai susipažino su savivaldybės teikiamomis jaunimo paslaugomis ir programomis. Jie aptarė pagrindines strategijas: jaunimo politikos integruotus planus, kurie padeda jaunimui įgyti reikalingų įgūdžių ir suteikia paramą bei paskatą siekti asmeninių tikslų.
3. Tarpkultūrinis mokymasis ir bendradarbiavimas. Cabros mieste dalyviai dalyvavo tarpkultūrinėse veiklose ir susitiko su vietos jaunimu. Šie susitikimai padėjo dalyviams gilinti supratimą apie kitų kultūrų vertybes ir bendradarbiavimo galimybes.
4. Socialinės inovacijos ir sprendimai. Malagoje dalyviai lankėsi socialinių inovacijų centre „La Noria“, kuris teikia transformacinius sprendimus dabartinės visuomenės problemoms. Čia dalyviai mokėsi apie naujus sprendimus XXI amžiaus iššūkiams ir kaip juos pritaikyti savo darbe su jaunimu.
5. Iniciatyvos ir programos geografiškai atokesnėse vietovėse. Vizito metu dalyviai lankėsi įvairiuose mažesniuose miesteliuose ir susipažino su vietinėmis iniciatyvomis, tokiomis kaip „Jaunimo korespondencija“ Cabroje, kuri buvo pripažinta kaip viena sėkmingiausių jaunimo iniciatyvų regione.

Dalyvavimas šiame projekte buvo itin naudingas dėl kelių pagrindinių priežasčių:

1. Dalyviai įgijo vertingų žinių ir įgūdžių, susijusių su jaunimo politika, paslaugų teikimu ir socialinėmis inovacijomis. Šios žinios padės jiems efektyviau dirbti su jaunimu savo organizacijose, įstaigose ar bendruomenėse.
2. Vizitas suteikė dalyviams galimybę geriau suprasti kitų kultūrų vertybes ir tradicijas, skatino tarpkultūrinį dialogą ir toleranciją. Tai ypač svarbu dirbant su jaunimu tarptautiniame kontekste.
3. Vizito metu užmegzti ryšiai su Ispanijos organizacijomis ir institucijomis atvėrė naujas bendradarbiavimo galimybes. Dalyviai galėjo pasidalinti gerąja patirtimi ir idėjomis, kurios gali būti pritaikytos jų kasdieninėje veikloje.
4. Įgytos žinios apie socialines inovacijas ir naujus sprendimus dabartinėms problemoms padės dalyviams kurti ir įgyvendinti inovatyvias programas savo šalyse, siekiant pagerinti jaunimo gerovę.
5. Vizito metu dalyviai turėjo galimybę praktiškai pritaikyti įgytas žinias, dalyvaudami įvairiose veiklose ir diskusijose. Tai padėjo jiems įgyti naujų įgūdžių ir patobulinti esamus, taip pat sustiprinti savo profesinį tinklą.

Gerosios patirties vizitas Andalūzijoje buvo ne tik puiki mokymosi galimybė, bet ir įkvėpimas dalyviams toliau tobulėti ir siekti naujų aukštumų savo darbe su jaunimu.

Projekto veiklų viešinimas:

1. Mokymo kursai „Shaking things up“:

Įrašas po mokymų „Visuomenės ir verslo plėtros instituto“ Facebook čia ir Instagram čia.

Vieno iš dalyvių įrašas: čia.

2. Mokymo kursai „Meant to be“:

Įrašas po mokymų „Visuomenės ir verslo plėtros instituto“ Facebook čia ir Instagram čia.

SVARBU! Viena mokymų dalyvė parengė visų mokymų vizualizaciją – čia.

3. Išankstinio planavimo vizitas tarptautiniams jaunimo mainams „Me, myself and I“:

Įrašas po vizito „Visuomenės ir verslo plėtros instituto“ Facebook čia ir Instagram čia.

4. Jaunimo mainai „Me, myself and I“:

Įrašas po vizito „Visuomenės ir verslo plėtros instituto“ Facebook čia ir Instagram čia.

Straipsniai portaluose:

5. Nacionalinė žmogaus teisių, lyčių lygybės ir lytiškumo ugdymo konferencija „(Ne)patogiai apie žmogaus teises“:

Įrašas po vizito „Visuomenės ir verslo plėtros instituto“ Facebook čia ir Instagram čia.

  • Partnerio Įvairovės edukacijų namų paskyroje transliuota tiesioginė transliacija: čia.
  • TV reportažas: čia.
  • Straipsnis spaudoje: čia.

6. Gerosios darbo su jaunimu patirties vizitas Andalūzijoje:

Įrašas po vizito „Visuomenės ir verslo plėtros instituto“ Facebook čia ir Instagram čia.

Straipsnis regioninėje spaudoje: čia.

Svetainė sukurta Internetinių svetainių kūrimas